Gra układanka nie tylko dla dzieci

Czasem lubię pograć z synkiem w jego gry na tablecie. Niektóre z nich są bardzo fajne, niektóre nie wzbudzają mojego zainteresowania, wbrew jego upodobaniom. Ostatnio włączył mi na tablecie grę układankę, która przypomniała mi dawną grę z mojego dzieciństwa tyle, że nie w wersji elektronicznej.

dzieci

Moja gra układanka jest niewielkich rozmiarów. W skład gry wchodzi 7 figur geometrycznych w 4 kolorach oraz karteczki z przykładami do układania.

dzieci

Figury geometryczne zrobione są z plastiku i to dość trwałego, bo mają już ponad 30 lat i nic specjalnego im nie dolega.

dzieci

Gorzej jest natomiast z karteczkami, ponieważ są cienkie i łatwo się rozrywają. Poza tym brakuje  już kilka sztuk. Nie wiem co się  z nimi stało.

dzieci

Zasady gry są bardzo podobne jak w grze na tablecie. Zarys figury z karteczki trzeba wypełnić kombinacją odpowiednich figur geometrycznych. Także trzeba wysilić mózg, by powstała układanka. Czasem nie jest to takie proste, jakby mogło się wydawać. Zdecydowaną zaletą tej gry jest to, że nie wymaga podłączenia do prądu ;)

dzieci

Myślę, że gra układanka jest doskonałą zabawką nie tylko dla dzieci i nawet osoba dorosła może przy niej miło spędzić czas. A najlepiej jest układać ją razem z dzieckiem.

Mieliście podobną układankę?

Gra układanka nie tylko dla dzieci Gra układanka nie tylko dla dzieci Reviewed by Testowania Czas on 06:50:00 Rating: 5

12 komentarzy:

 1. Super są takie gry, gdzie trzeba troszkę czasem pogłówkować. Można z dzieckiem układać. Świetna sprawa i dobrze się sprawdzi przy wspólnym spędzaniu czasu. Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Miałam taką układankę za dzieciaka :D

  OdpowiedzUsuń
 3. Swietna ta gra sama bym sie zainteresowala !

  http://gabrysiowetestowaniee.blogspot.com/2016/11/mumomega-dla-mam-kobiet-w-ciazy-i-nie.html

  OdpowiedzUsuń
 4. Całkiem fajna ;) Mój mały ma takową w tablecie i czasami sobie w nią gar ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Lubię takie zabawy ;) mimo że stara krowa jestem :D

  OdpowiedzUsuń
 6. podoba mi się ładna i fajna układanka :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Świetna :) Nie pamiętam czy taką miałam ;)

  OdpowiedzUsuń
 8. Mam identyczną układankę ze wszystkimi karteczkami (32 strony przykładowych figur do ułożenia). Różni się tylko kolorami plastikowych figur.
  Oryginalne karteczki przerysowywałem na przeźroczystym papierze gdzie wrysowywałem rozszyfrowanie układy figur. Większość układów mam odgadnięte ale mimo, że bawię sie tym od 40 lat i pomagały mi w tym, juz obecnie dorosłe dzieci, to jeszcze kilkanaście układów pozostało nieodgadnionych.
  Pozdrawiam
  Jurek/Ciubo

  OdpowiedzUsuń

Obsługiwane przez usługę Blogger.