Kształty i kolory - jak nauczyć ich dziecko?

Długo nie mogłam nauczyć córeczkę kolorów. Cały czas je myliła. Na czerwony i zielony mówiła...zielony. W pewnym momencie byłam bliska twierdzenia, że nie odróżnia kolorów. Zmieniłam zdanie, gdy od września poszła do przedszkola i zaczęła poprawnie nazywać kolory...


...po angielsku!


Jakiś czas później wygrała w jednym z konkursów przedszkolnych grę Kształty i Kolory Clementoni. "Coś dla niej" - pomyślałam :) Gra jest bardzo kolorowa. Przeznaczona jest dla dzieci w wieku 2+. W jej skład wchodzą 4 kartonowe plansze z otworami w różnych kolorach i kształtach. Do tego dołączone są plastikowe figury geometryczne: kwadrat, koło, półkole oraz trójkąt w kolorach: żółtym, zielonym, niebieskim i czerwonym. W sumie mamy 16 figur. Gra jest prosta, gdyż polega na tym, że do  każdego otworu trzeba dopasować odpowiedni kształt oraz kolor figury. Zanim dziecko pozna kolory i kształty rodzic musi mu nieco pomóc. Ja już nie musiałam.


Układanie bardzo dobrze jej szło. Nie miała problemu z dopasowaniem kolorów i kształtów. Jedynie na samym końcu nie wiedziała co ma zrobić, gdyż zamiast czerwonego półkola pozostał jej czerwony trójkąt. Nie była zbytnio zadowolona, gdyż należy do tego typu ludzi, że wszystko musi pasować i mieć swoje miejsce.


Aby mogła ułożyć układankę do końca zwróciłam się do polskiego oddziału firmy (producent jest włoski) i przedstawiłam jej problem. Mogę powiedzieć, że jest to rzetelna firma i szybko dosłali nam brakujący element. Teraz córeczka może układać całą układankę do momentu, aż czegoś nie zgubi.


Cena: ok. 20 zł

Jak u Waszych dzieci przebiegała nauka kolorów i kształtów?

Kształty i kolory - jak nauczyć ich dziecko? Kształty i kolory - jak nauczyć ich dziecko? Reviewed by Testowania Czas on 07:53:00 Rating: 5

15 komentarzy:

 1. Super układanka, ma śliczne kolory :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Żywe wyraźne kolory z pewnością zainteresują każdego malucha , my mamy kolorowe klocki drewniane do nauki kształtów i kolorów.
  Buzikaki Kochana.

  OdpowiedzUsuń
 3. Super! Kupiłam mojej kuzyneczce podobną układankę. Super, że firma okazała się rzetelna i dosłali niezwłocznie brakujący element :) Pozdrowionka serdeczne! :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Jeszcze troszkę zanim Antoś będzie potrzebował takiej nauki,bo Alan nie ma żadnych problemów z kolorami,bardziej ta układanka przydałaby się mojemu mężowi :D

  OdpowiedzUsuń
 5. no ja za stara jestem na takie zabawy:D

  OdpowiedzUsuń
 6. Bardzo fajna układanka :) I zdolna córeczka :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Takie ukladanki bardzo uczą ;)
  http://gabrysiowetestowaniee.blogspot.com/2017/01/ratunek-dla-skory-od-dermedic-preparat.html

  OdpowiedzUsuń
 8. Szkoda że jeszcze nie mam dzieci :)

  OdpowiedzUsuń
 9. O jakie fajne :) nie mogę się doczekać, aż moje zaczną się takimi bawić.

  OdpowiedzUsuń
 10. Świetna dla maluchów mój jednak już za duży ;)

  OdpowiedzUsuń
 11. Fajne ;) Może mojej małej kupię :D Zaraz będzie kojarzyć co i jak a taka nauka poprzez zabawę jest najlepsza :)

  OdpowiedzUsuń

Obsługiwane przez usługę Blogger.