Czy wiesz, gdzie jest Twój smartfon? Lokalizator ikol X go znajdzie

Obecnie coraz więcej ludzi posiada smartfona. Wiele z tych telefonów ma system Android. W sklepie Google Play przybywa nowych aplikacji na telefony z Androidem . Jedną z takich aplikacji, którą  miałam możliwość ostatnio przetestować jest lokalizator ikol X.Co to jest ikol X?


Ikol X to darmowy lokalizator smartfona lub dowolnego urządzenia z systemem Android. Pobiera się go zupełnie za darmo <<<TUTAJ>>>.Następne po rejestracji i zalogowaniu się na stronie system.ikol.pl można na żywo sprawdzić, gdzie jest telefon i to za darmo. Można nawet sprawdzić stan baterii wewnętrznej, co zgadza się rzeczywiście. Sprawdzałam.Inne funkcje są już płatne. Poniżej znajduje się cennik poszczególnych usług dodatkowych.Nie będę rozpisywała się tu na temat samej rejestracji, gdyż wszystkie te informacje są dostępne na stronie twórców aplikacji, czyli <<<TUTAJ>>>. Powiem tylko, że rejestracja jest bardzo prosta.

Sam pomysł z aplikacją uważam za trafiony. Jeżeli mamy dziecko, które samo ma wyjść z domu gdzieś dalej (i posiada smartfona z androidem) to warto móc śledzić jego telefon. I to nie z powodu inwigilacji, tylko dla bezpieczeństwa. Aplikacja oprócz tego, że pokazuje nam mniej więcej, gdzie akurat znajduje się telefon, to również posiada przycisk SOS, który dziecko może uruchomić w razie niebezpieczeństwa i jesteśmy wtedy o tym powiadomieni.


Poza tym, można też ustawić obszar, poza który nie może "wyjść" smartfon. Jeżeli smartfon "wyjdzie" poza ustalony obszar, jesteśmy o tym informowani. Jeżeli "wróci" w ustalony obszar to także otrzymujemy maila z powiadomieniem.

Przy korzystaniu z aplikacji potrzebny jest internet oraz włączona lokalizacja smartfona, jeżeli chcemy namierzyć telefon. Odkąd mam zainstalowaną aplikację ikol X mam przez cały czas włączony internet oraz lokalizację i muszę przez to codzienne ładować telefon. Wcześniej nie musiałam.

Jak już wcześniej wspomniałam, aplikacja pokazuje mniej więcej położenie telefonu. Moja droga, np. na zakupy, nie zgadzała się z tą, którą szłam.

Gdy telefon leżał w jednym pokoju aplikacja pokazywała, że jestem kilkanaście metrów dalej, a gdy w drugim pokoju - to czasem pokazywało dobrze. Wiem, że aplikacja pokazuje czasem dokładność 40 m, a czasem 100 m. Jak dziecko pójdzie do kolegi obok zamiast do szkoły to tego nie sprawdzę ;)

Podczas jazdy samochodem, według aplikacji, pokazana prędkość nie zgadzała się z prędkością rzeczywistą. Nawet jak ustawiłam "częstotliwość przesyłania pozycji" na "bardzo częsta" (ikol X pobiera i przesyła pozycje co 1 minutę) to prędkość, ani przejechana trasa nie zgadzała się. Być może było to spowodowane trudnym terenem, w którym testowałam aplikację (brak zasięgu w telefonie na sporej części odcinków trasy). Poniżej jechałam po trasie zaznaczonej kolorem żółtym. Wygląda to tak, jakbym jechała raz do przodu, a raz do tyłu.Podczas sprawdzania historii przejazdów, na mapie pojawiały się różne kolory trasy. Każdy kolor odpowiadał innemu zakresowi prędkości. Brakowało mi legendy odnośnie kolorów prędkości na mapie. Są one jednak wyjaśnione w dziale "Dokumentacja i pomoc", jednak jest tam również wiele innych informacji. Wolałabym, aby tego typu informacje znajdowały się na wierzchu, aby ułatwić korzystanie z aplikacji i była ona bardziej intuicyjna.


Czy wiesz, gdzie jest Twój smartfon? Lokalizator ikol X go znajdzie Czy wiesz, gdzie jest Twój smartfon? Lokalizator ikol X go znajdzie Reviewed by Testowania Czas on 10:49:00 Rating: 5

4 komentarze:

  1. Bardzo ciekawa aplikacja. Poznam ją bliżej... Zapraszam, melodylaniella.blogspot.com

    OdpowiedzUsuń
  2. Bardzo interesująca aplikacja :)

    OdpowiedzUsuń

Obsługiwane przez usługę Blogger.