Dr. euGeniusz - gra dla całej rodziny

Kiedy ja byłam mała królowały gry planszowe. Niektórzy mieli już konsole Nintendo. Później pojawiły się Commodore 64 i Atari. Obecnie spora część dzieci jest w posiadaniu Xboxów, komputerów, laptopów i tabletów, nie mówiąc już o smartfonach, na których grają w pojedynkę. W pokoju moich dzieci nadal można znaleźć gry planszowe, w które razem gramy od czasu do czasu. 

dumel


Ostatnio do naszej kolekcji gier dołączył przesympatyczny Dr. euGeniusz, którego synek otrzymał do testowania od firmy  dumel i jest to gra przeznaczona dla całej rodziny.


Zasady gry

Gra przeznaczona jest dla 2-10 osób. Sporo. Także Wasze dzieci spokojnie mogą zaprosić znajomych, by zmierzyć się z Dr. euGeniuszem. Aby to zrobić trzeba wysilić głowę i pomyśleć, bowiem  Dr. euGeniusz podpowie Wam tylko temat gry, na który trzeba będzie udzielać odpowiedzi. 

Pamiętajcie też, że to euGeniusz powie Wam kto zaczyna grę. Aby to zrobić należy wcisnąć jego głowę, ale tylko raz, bo podwójne szybkie naciśnięcie jego głowy oznacza sprzeciw. Wtedy macie czas, by zastanowić się czy odpowiedź była dobra czy zła, czy powtórzyła się czy też nie. Aby powrócić do gry, ponownie naciskacie głowę doktorka 2 razy.

dumel

W każdej chwili trwania gry można zrobić pauzę poprzez naciśnięcie czerwonego krawatu tylko jeden raz. Podwójne wciśnięcie spowoduje powtórzenie przez euGeniusza pytania lub instrukcji.

Gdy doktorek za dużo gada wystarczy wcisnąć jego głowę raz, a gdy temat gry okaże się za trudny wystarczy przytrzymać jego głowę przez 3 sekundy.

Wygrywa ten gracz, który zdobędzie jak najmniejszą liczbę zer. Gracze, którzy zdobędą taką samą liczbę zer stają do dogrywki, którą prowadzi doktorek. 

Czasem Dr. euGeniusz jest nieprzewidywalny i zmienia zasady gry, także nie martwcie się, że nie znacie obsługi doktorka, bo to on w rzeczywistości prowadzi grę. Gracze tylko myślą i odpowiadają na pytania.

dumel

Nasza opinia

Synek jest zachwycony Dr. euGeniuszem i tym, że możemy wspólnie grać. Ostatnio obudził tatę przed 7 rano (a nie zdarza mu się to często, by wstać o tak wczesnej porze), by pograć z nim i z euGeniuszem. Grali tak godzinę, a jedna runda trwa ok. 10 minut. Później tata musiał iść do pracy. Gra ta zmusza do myślenia i pozwala razem spędzać czas z dala od tableta. Jest to typowa gra dla całej rodziny, co jest jej wielkim plusem.

Głowa euGeniusza jest wykonana z bardzo dobrego materiału, dzięki czemu gra będzie służyła dzieciom długo, podobnie jak Magic Jinn, którego mamy już 2 lata. Dołączone do gry zera w ilości sztuk 20 są wykonane z pianki i pewnie w niedługim czasie małe rączki siostrzyczki mogą je zniszczyć. Wtedy będziemy myśleć o ich zamiennikach.

dumel

Doktorka można wyłączyć jednym przyciskiem, który znajduje się z tyłu głowy euGeniusza, by np. nie włączał się bez potrzeby w torbie, gdy zabierzemy go ze sobą w podróż.

dumel

Jeżeli jesteście ciekawi jak w rzeczywistości wygląda gra z Dr. euGeniuszem zapraszam na film.


Cena: ok. 90 zł

Dr. euGeniusz - gra dla całej rodziny Dr. euGeniusz - gra dla całej rodziny Reviewed by Testowania Czas on 07:00:00 Rating: 5

12 komentarzy:

 1. Fajna gra. Szkoda, że mój mały jeszcze za mały:-)

  OdpowiedzUsuń
 2. Fajna ta gra! Ale nie mam komu jej jeszcze sprawić :P

  OdpowiedzUsuń
 3. W najbliższej rodzinie nie mam wielu nieletnich, ale w dalszej - całkiem sporo. Już widzę radość z takiej gry :) No i można zaangażować więcej osób. Pozdrawiam serdecznie :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Ale świetna ta gra :) Na pewno nie szybko się znudzi :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Cudowna zabawka :) My testujemy domek :) Już niedługo relacja na blogu :D

  OdpowiedzUsuń

Obsługiwane przez usługę Blogger.