Chmiuro.pl wirtualne biuro nie tylko dla blogera

Kiedy zaczęłam prowadzić bloga wszystkie moje zapiski, związane z kolejnymi kampaniami rekomendacji produktów, spisywałam na pojedynczych kartkach. W miarę upływu czasu, gdy liczba kampanii wzrastała, karteczki już nie wystarczały. Wtedy zakupiłam kalendarz, w którym notowałam istotne dla mnie informacje dotyczących kampanii, aby nic mi nie umknęło. 
Mój tradycyjny kalendarz może z powodzeniem zastąpić serwis Chmiuro, który miałam okazję ostatnio przetestować.

Aby móc zacząć korzystać z serwisu wystarczy zarejestrować się na stronie Chmiuro.pl. Po rejestracji otrzymujemy na podanego przez nas maila link aktywacyjny i gotowe! Od teraz możemy korzystać z serwisu. I to w kilku językach :)


Serwis jest bardzo prosty w obsłudze i intuicyjny. Dzięki Chmiuro możemy sprawnie zarządzać czasem dodając zadania, kampanie czy też zdarzenia, które mają być wykonane w określonym czasie lub możemy zaznaczyć opcję ASAP, czyli as soon as possible. Poza tym możemy dodać firmy, z którymi współpracujemy wraz z danymi teleadresowymi. Nie brakuje tu też zakładki na dodanie naszych dokumentów: zdjęć, faktur, umów. Wszystko gromadzimy w jednym miejscu i możemy je później łatwo wyszukać.


Serwis zapewnia też opcję mailingu, dzięki któremu możemy napisać maila tylko raz, a później wysłać go tylko do tych osób, do których chcemy. Oczywiście wcześniej należy uzupełnić nasz zbiór adresów mailowych poprzez dodanie ich w zakładce "Firmy".

Nasz profil w serwisie może być zarządzany przez jedną lub kilka osób. Aby był zarządzany przez jedną osobę wystarczy się zarejestrować i już jesteśmy jego właścicielami. Natomiast w przypadku, gdy blog lub firma jest zarządzana przez więcej osób, możemy dodać kolejne osoby do obsługi serwisu.

Dla osób prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą nie zabraknie tu miejsca  na wystawienie faktur i kontrolowanie, czy faktura została zapłacona, czy też nie.

Oczywiście na koniec można tworzyć sobie raporty z zadań, kampanii, a także z faktur niezapłaconych, czy też nieprzekazanych.
Jak mogę wykorzystać chmiuro.pl do prowadzenia bloga

Na moim blogu znajdziecie produkty, które testuję sama (sama je kupuję i oceniam) oraz te, które otrzymuję w ramach kampanii (marketing rekomendacji). Dlatego rozdzielam te dwie grupy produktów i za pomocą przycisku "Dodaj zadanie" dodaję "moje" testowane produkty, natomiast poprzez "Dodaj kampanię" wpisuję produkty pochodzące z danej kampanii rekomendacji. Po dodaniu dwóch różnych zadań mogę je wyświetlić wszystkie razem i widzę, czy jest to produkt pochodzący z kampanii, czy też nie. 


Oprócz powyższych zadań głównych mogę do każdego z nich dodać podzadania i po ich wykonaniu oznaczyć, że dane podzadanie zostało wykonane. Gdy mam za dużo na głowie cześć rzeczy mi umyka i pewnie już nie raz wysłałam raport z kampanii dwa razy ten sam. Teraz nie będzie już takich pomyłek, gdyż wszystkie przeprowadzone rozmowy będę odnotowywała w chmiuro. Poza tym, gdy całe zadanie zostanie już wykonane, wtedy odznaczam je jako gotowe i widzę, że kampania jest zakończona z mojej strony. To samo tyczy się "moich" postów, które są umieszczone jako zadanie. Gdy już opublikuję post na blogu, to mogę oznaczyć go jako gotowy.


Ale zanim go odznaczę muszę najpierw dodać jakie posty mam w planach na przyszłe tygodnie. Mogę dodać tytuł posta, opis, komentarz do niego oraz dodać podzadania np., czy raport został wysłany, czy post ma być udostępniony w mediach społecznościowych, a jeżeli tak to jakich.


Powiem Wam, że właśnie takiego narzędzia CRM brakowało mi w prowadzeniu bloga, gdzie mogłabym przechowywać wszystkie informacje o kampaniach, moich współpracach, testowanych produktach. Dzięki niemu w każdej chwili mogę sprawdzić historię kampanii, gdzie najwięcej produktów testuję, gdzie wygrywam nagrody, a także zapisać jakie posty  mam w planach do napisania.

Wersja serwisu, z której korzystam jest całkowicie darmowa. Natomiast jeżeli zamarzy się Wam więcej opcji lub po prostu ich potrzebujecie, to możecie wykupić poszczególne pakiety z opcjami dodatkowymi.

To chyba najważniejsze cechy tego serwisu, które z pewnością ułatwią mi zarządzanie czasem poprzez dodawanie i kontrolowanie postów oraz kampanii rekomendacji.

Chmiuro.pl to wirtualnie biuro nie tylko dla blogera, ale też dla influencera i osób prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą.

#chmiuro #CRM #influencer #chmiuro_dla_blogera

Artykuł powstał przy współpracy z chmiuro.pl

Chmiuro.pl wirtualne biuro nie tylko dla blogera Chmiuro.pl wirtualne biuro nie tylko dla blogera Reviewed by Testowania Czas on 07:52:00 Rating: 5

11 komentarzy:

 1. Ciekawy serwis, bardzo przydatny dla blogerów :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie znałam wcześniej a też brakuje mi karteczek :) więc pora go poznać.

  OdpowiedzUsuń
 3. Całkiem fajne to wirtualne biuro :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Ciekawy serwis, nie słyszałam o nim :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Dzięki za informację :) Aż chyba polecę koledze, który prowadzi firmę :)

  Pozdrawiam cieplutko :) Miłego popołudnia!

  OdpowiedzUsuń
 6. Super strona, myślę o założeniu działalności. Dzięki :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Nigdy wcześniej nie słyszałam o nim. Jak będę w domu to się mu przyglądne :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Chyba wolę jednak arkusz kalkulacyjny - przerost formy nad treścią.

  OdpowiedzUsuń

Obsługiwane przez usługę Blogger.