Sposób na katar u dziecka

Katar u dziecka występuje bardzo często. Jednak nie zawsze oznacza on chorobę. U alergika może być wynikiem alergii pokarmowej. Natomiast, gdy moja mała alergiczka chodzi  do przedszkola to zawsze przywlecze ze sobą katar. I jak sobie z nim radzić, gdy z daleka słyszę krzyk:"Boli mnie nos!".Wtedy sięgam po sól morską w spray'u oraz po spray do nosa dla dzieci, który zmniejsza obrzęk błony śluzowej nosa i ułatwia swobodne oddychanie dopóki nie przestanie działać. Katar wtedy i tak trwa 7 dni, tyle, że dziecko jest spokojniejsze, bo gdy działa spray dziecko może oddychać. Ale ile można tego używać?

Ostatnio u małej alergiczki, po zjedzonych jednego dla orzechach i zapitych dnia następnego sokiem z cytrusów, z nosa zaczęło się dosłownie lać. Do tego z pewnością dołączyły małe paskudne wirusy. Nawet Pani w przedszkolu była zdziwiona tego typu katarem, który cieknie non stop. Sól morska i spray do nosa nie dawały sobie z nim rady. Córeczka męczyła się i ja szukałam sposobu na ten paskudny katar. Wtedy przypomniałam sobie, że jakiś czas temu koleżanka poleciła mi sposób na katar u dziecka. Podobno dobry, a do tego niedrogi. Jest to maść majerankowa, którą należy posmarować wokół nozdrzy dziecka.


Córeczka od cieknącego kataru miała podrażnioną, czerwoną skórę pod nosem. Posmarowałam ją maścią, do tego nosek i czekałam na efekty. Oczywiście byłam sceptycznie nastawiona, bo jak niedroga maść z majerankiem może być lepsza niż drogi spray do nosa. Byłam bardzo zdziwiona, gdy po zastosowaniu maści skóra po noskiem wyglądała normalnie i zaczerwienienie zniknęło. Poza tym wieczorem nie było kataru, a dziecko w nocy spało spokojnie i mogło swobodnie oddychać.

Skład ekstrakt z ziela majeranku (Mojoranae herbae extractum), substancja pomocnicza: wazelina biała.

Cena: ok. 4 zł

Jakie są Wasze sposoby na katar?

Sposób na katar u dziecka Sposób na katar u dziecka Reviewed by Testowania Czas on 22:13:00 Rating: 5

7 komentarzy:

 1. Zaciekawiła mnie ta maść

  OdpowiedzUsuń
 2. Mieliśmy maść majerankową niedługo po narodzeniu córeczki. Tylko to było podobno odpowiednie do wieku. Czy się sprawdziła, chyba nie bardzo. Teraz jak ma 2 lata zawsze pomaga nam inhalacja solą fizjologiczną

  OdpowiedzUsuń
 3. Dotychczas jej nie znałam. Dziękuję za informacje. Super, że naprawdę działa. Ile to się człowiek może dowiedzieć :) Pozdrawiam cieplutko :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja w sumie nie używam niczego gdy mam katar
  Leczony czy nie i tak trwa u mnie długo ;P jedynie czasami maść z witaminą A na nos daje Gdy jest czerwony :P

  OdpowiedzUsuń
 5. za dziecka moja babcia taką miała :) pamiętam że mnie na nogi stawiała :)

  OdpowiedzUsuń
 6. U mnie też używamy maść majerankowa.

  OdpowiedzUsuń

Obsługiwane przez usługę Blogger.