Książka dla dzieci "Mania, mała ogrodniczka" Maja Popielarska - wygrana mojego Synka

Dziś muszę i chcę się pochwalić wygraną mojego Synka. Otóż w piątek, 24 kwietnia 2015, w ramach BookFest w Książnicy Polskiej odbyło się autorskie spotkanie z Mają Popielarską, autorką książki "Mania, mała ogrodniczka". Wyjazd na spotkanie z Mają Popielarską został zorganizowany przez przedszkole.

mania mała ogrodniczka

Książkę wygrał dzięki refleksowi i "mądrej główce", jak on sam o sobie mówi. Szybko zgłosił się i odpowiedział na pytanie: "Jakie znasz nazwy kwiatów". Odpowiedział: "tulipany i stokrotki" i wygrał. Oprócz książki wygrał jeszcze koszulkę z Kajtkiem i dostał balonika ;)


Książkę otrzymał z imienną dedykacją od autorki książki. Niezapomniana pamiątka :)

mania mała ogrodniczka

Dla "przegranych" były oczywiście słodkie nagrody pocieszenia.

A teraz o samej książce

"Mania, mała ogrodniczka" to wycieczka po ogrodzie - pełnym roślin, zwierząt i tajemniczych zakamarków. Autorka zachęca w niej dzieci do poznawania natury i uprawiania roślin nawet w doniczce, jeżeli nie mamy własnego ogródka. Mania i jej młodszy braciszek szukają odpowiedzi m. in. na następujące pytania:

- Dlaczego tulipany sadzi się jesienią?
- Co na obiad je zaskroniec?
- Ile lat żyje ropucha?
- Skąd pochodzi rabarbar?
- Kiedy dojrzewają morele i co można z nich zrobić?
- Jak to się dzieje, że mały, różowy kwiatek zmienia się w soczyste jabłko?

Dzieci pokazują, że pielęgnowanie roślin jest ciekawym zajęciem. Przeżywają przygody, które może również przeżyć Twoje dziecko, wystarczy tylko wyjść z domu.

Cena książki 26,90 zł.


Książka dla dzieci "Mania, mała ogrodniczka" Maja Popielarska - wygrana mojego Synka Książka dla dzieci "Mania, mała ogrodniczka" Maja Popielarska - wygrana mojego Synka Reviewed by Testowania Czas on 09:08:00 Rating: 5

Brak komentarzy:

Obsługiwane przez usługę Blogger.