Zakupy odzieży przez internet

W dobie rozwijającego się internetu, jesteśmy obserwatorami różnych nowych trendów takich jak np. robienie zakupów przez internet. Jeszcze kilka lat temu mówiono o kilku wielkich sklepach, można to przyrównać do jednego markowego sklepu w uliczce. Na dzień dzisiejszy, sklepów internetowych jest cała masa, z których każdego kolejnego dnia, jesteśmy zasypywani różnymi promocjami, specjalnymi ofertami, gratisami. Muszę powiedzieć, że osobiście uważam to za coś pozytywnego. Wszystko za sprawą konkurencji, która wymusza na właścicielach podjęcie różnych kroków. W tym obniżka cen, organizacja promocji, dbałość o klienta, wysyłki, a także o jakość, która raz podważona, może zniszczyć znacząco zyski.
Według ogólnodostępnych statystyk, największą popularnością cieszy się odzież i elektronika. To właśnie tą pierwszą kategorią zajmę się w dzisiejszym artykule. Postaram się napisać, czym kierujemy się podczas wyboru produktu oraz jak nie dać się ponieść emocjom i kupić mądrze to, czego potrzebujemy.

Czytając wiele opinii, można wywnioskować, że znaczna większość, w tym ja sam, wyraża się na temat kupowania przez internet jako oszczędność czasu i pieniędzy. Uważam, że jest to prawda, ponieważ możemy w przeciągu kilku chwil porównać ofertę z różnych firm. W przypadku odzieżowego rynku można przejrzeć interesującą część asortymentu, którą sobie posortujemy, oglądając fotografie rzeczy z opisem i wymiarami. Tym samym chciałbym przedstawić wyniki ankiety „Na jakie elementy zwracasz uwagę podczas zakupów odzieży?” (w tym obuwia, bielizny i dodatków.), który został posortowany od elementów najbardziej istotnych:
 1. Zdjęcie produktu;
 2. Rozmiar;
 3. Opis;
 4. Opinie;
 5. Rozmiar;
 6. Filmiki.
Zdjęcie odgrywa największą rolę podczas zakupów, kolejnym elementem jest równolegle rozmiar z opisem, coraz częściej zwracamy uwagę na opinie, jeżeli chodzi o rozmiar, to wychodzę z założenia, że jak w jednym sklepie nie będą to znajdę je w drugim.  Natomiast filmiki, to coraz częstsza rzecz, choć jeszcze mało popularna, gdzie w przypadku odzieży przedstawiane są stylizacje przez różne modelki, czy blogerki.

Całą tą prostotę korzystania z zakupów online można zakwalifikować pod zalety, choć z drugiej strony taka łatwa dostępność w niektórych przypadkach może powodować zakupy pod wpływem emocji, a nie użyteczności. Jeżeli ktoś bardzo emocjonalnie podchodzi do promocji, zniżek itp. może nie mieć pełnej kontroli nad takimi zakupami, dlatego chciałbym przedstawić 5 punktów składających się z pytań, za pomocą których możesz sprawdzić, czy dany produkt odzieżowy jest dla Ciebie:
 1. Czy będę ją nosić na co dzień?
 2. Czy jest to mój styl i kolor?
 3. Czy dana rzecz pasuje do mojej osoby, sylwetki ?
 4. Czy będę miała do czego ją dołączyć?
 5. Czy ubranie na zdjęciu nie jest zbyt podkolorowane?
Wydaje mi się, że odpowiadając szczerze na powyższe pytania, unikniemy większości złych zakupowych decyzji, które mogą wynikać z różnych przyczyn. Warto zastanowić się nad tym, co chcemy kupić albo znalezioną rzecz dobrze przeanalizować. Ponieważ, w jakim celu kupić sukienkę, aby wisiała i stwierdzić, że może ją ubiorę? Kupujmy rzeczy, w których będziemy przede wszystkim czuć się dobrze i pięknie wyglądać. Rozumiem zakupy odzieży na bal, czy imprezę, ale nad tym też trzeba się zastanowić, czy przypadkiem w szafie nie leżą już setki stylizacji, które już się znudziły, a w łatwy sposób można je odświeżyć.

Autor artykułu
Artykuł został przygotowany przez firmę https://aligato.pl/, która prowadzi sklep internetowy z elektroniką, odzieżą i zabawkami. aligato.plZakupy odzieży przez internet Zakupy odzieży przez internet Reviewed by Testowania Czas on 21:02:00 Rating: 5

2 komentarze:

 1. Wiele razy kupowałam odzież przez internet i rzeczywiście - zdjęcie z pewnością odgrywa kluczową rolę :)
  A jak nie bylo opisu, to choćby mi się coś mega podobało - nie kupiłam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja właśnie zastanawiam się nad zakupem jednej rzeczy. Pochodzę jeszcze po sklepach, jak nie znajdę tego czego potrzebuję, zamówię :)

   Usuń

Obsługiwane przez usługę Blogger.