Jakie zajęcia dodatkowe dla dzieci warto wybrać

Bardzo wielu rodziców ma ogromne problemy, aby ciekawie zorganizować wolny czas dziecka po zajęciach lekcyjnych. Wiele osób nie wie, jakie zajęcia dodatkowe dla dzieci wybrać, aby dawały one jak najlepsze korzyści. Po pierwsze musimy pamiętać o tym, aby nasze dzieci chodziły na zajęcia pozalekcyjne nie z przymusu, ale z wielką przyjemnością.


Na naszym rynku wybór zajęć pozalekcyjnych dla dzieci w każdym wieku, jest naprawdę bardzo spory. Obecnie największą popularnością cieszą się dodatkowe lekcje języka angielskiego, nauka gry na instrumentach, zajęcia teatralne, basen, sztuki walki, czy też jazda konna. Na naszym rynku jest bardzo wiele klubów sportowych oraz profesjonalnych firm edukacyjnych, które oferują wspaniałe zajęcia dla naszych pociech. Warto z takich rozwiązań skorzystać, ponieważ nie tyko poszerzają one horyzonty naszego dziecka, ale co najważniejsze idealnie kształcą jego pasje.


Jak łatwo się domyśleć zajęcia dodatkowe dla dzieci, to również szansa na poznanie wielu nowych znajomych i na nawiązanie przyjaźni na całe życie. Ciekawe spędzanie czasu w gronie swoich rówieśników, to znakomita przygoda i lekcja prawdziwego życia.


Najrozsądniej jest oczywiście sprawdzić, czy w szkole do której chodzi nasze dziecko nie są organizowane żadne zajęcia pozalekcyjne. Wiele szkół uruchamia zarówno darmowe, jak i płatne zajęcia dla swoich uczniów, dlatego warto z nich skorzystać. Jeżeli na stronie internetowej szkoły nie ma żadnych informacji o zajęciach dodatkowych dla dzieci, to najlepiej spytać się w sekretariacie, czy nie ma w najbliższym czasie organizowanych lekcji dodatkowych.


Jeżeli niestety w naszej szkole nie ma żadnych interesujących zajęć, to powinnyśmy dokładnie sprawdzić propozycje w najbliższych placówkach kulturalnych i sportowych. Oczywiście możemy wybrać się również do konkurencyjnych szkół. To, że w szkole naszego dziecka nie ma żadnych zajęć dodatkowych nie oznacza, że i w pozostałych szkołach nie są organizowane. Jeżeli chodzi o zajęcia dodatkowe dla dzieci organizowane przez prywatne firmy, to są one zazwyczaj płatne. Zdarza się również i tak, że w niektórych gminach zajęcia te mogą być po części dofinansowane.


Wszystkie dostępne zajęcia dodatkowe dla dzieci w naszej najbliższej lokalizacji, warto dokładnie spisać na kartce papieru i omówić je szczegółowo z naszym dzieckiem. Powinnyśmy w pierwszej kolejności wziąć pod uwagę ogólne zainteresowania naszego dziecka, jego temperament oraz osobowość. Warto pamiętać również i o tym, że decydujący głos powinno mieć dziecko, a nie my. Zajęcia dodatkowe mają nie tyko dawać korzyści edukacyjne i rozwojowe, ale powinny przede wszystkim sprawiać ogromną przyjemność dziecku. Jeżeli lubimy muzykę i chcemy zapisać dziecko na lekcje śpiewu, to warto sprawdzić, czy ono samo również tego chce.


Żywiołowe dzieci bardzo dobrze sprawdzą się przede wszystkim w zajęciach, które wymagają mniejszego lub większego wysiłku fizycznego. Zajęcia sportowe, są doskonałym sposobem na rozładowanie nadmiaru energii i na poprawienie swojego zdrowia fizycznego i psychicznego.


Autor:
Artykuł powstał przy współpracy z redaktorami totujest.pl, portalu internetowego, na którym znaleźć można ogłoszenia dotyczące korepetycji i zajęć dodatkowych dla dzieci.

Jakie zajęcia dodatkowe dla dzieci warto wybrać Jakie zajęcia dodatkowe dla dzieci warto wybrać Reviewed by Testowania Czas on 07:00:00 Rating: 5

21 komentarzy:

 1. fajnie opracowany temat:) na pewno niejedna mama się zainspiruje:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W przedszkolu synek miał mnóstwo zajęć dodatkowych. Od września idzie do szkoły i trzeba będzie mu czegoś poszukać zgodnie z jego zainteresowaniami.

   Usuń
  2. to też prawda niech robi to co lubi;D

   Usuń
 2. Moja 4-latka kiedyś na taniec chodziła ;-) Ale długo to nie trwało ;-)

  OdpowiedzUsuń
 3. Myślę, że warto dzieci zapisywać na jakieś dodatkowe zajęcia (oczywiście z umiarem), bo później będą wiedzieć już mniej więcej w jakiej dziedzinie chcą się dalej rozwijać albo co po prostu będzie sprawiało im przyjemność. Mam brata który co prawda jest już w gimnazjum, ale nigdy nie chodził na żadne dodatkowe zajęcia a jego jedynym zajęciem jest granie w gry, żadnej pasji nie ma. :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dokładnie Aniu. Wiem, że z mojego synka nie będzie drugiego Lewandowskiego czy Błaszczykowskiego, dlatego nie zapiszę go na piłkę. Ale jest inna dziedzina sportu, w której go widzę. I nie są to gry komputerowe, choć zawody w grach też są już organizowane :)

   Usuń
 4. Moja koleżanka jako dodatkowe zajęcia dla córki wybrała szkołę tańca :) bo młoda zawsze jak słyszała muzykę to tańczyła, teraz jeździ na zawody i wygrywa :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. O to właśnie chodzi, wybrać zajęcia zgodnie z zainteresowaniami. A jak jeszcze wygrywa, to super :)

   Usuń
 5. Bardzo fajnie wszystko opisane, z pewnością nie jedna mama z tego skorzysta :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Doskonale napisane :) Masz całkowitą rację :) warto zaangażować nasze dzieci w zajęcia pozalekcyjne, ale powinny być one dostosowane do predyspozycji naszych dzieci i do ich zainteresowań :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zajęcia dodatkowe są bardzo ważne, aby odkryć i zaszczepić w dzieciach pasję. Ale wysyłanie dzieci na kilka zajęć dodatkowych po przedszkolu, w którym i tak mają mało czasu na zabawę uważam za przesadę. Wszystko musi być z umiarem :)

   Usuń
 7. Mieszkam w Poznaniu i starałam się posłać dzieciaki do najlepszego przedszkola i szkoły jakie są w naszym mieście. Dodatkowo mamy całkiem dobrą szkołę tańca "Iskra" w Galerii Malta i postanowiłam tam zapisać córkę. Syn chodzi na kurs samoobrony. Obydwoje chodzą na angielski. Myślę, że to wszystko przyda się dzieciakom w przyszłości.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Super :) Synek chodzi do przedszkola prywatnego i właśnie policzyłam ilość zajęć dodatkowych w jego przedszkolu i się przeraziłam ;) bo naliczyłam w sumie 15 różnych tygodniowo, w tym 2 języki i dużo zajęć ruchowych. Gdy pójdzie do szkoły będzie mu ich z pewnością brakowało. Również myślę o języku obcym i jakimś sporcie, może zapasy. W szkole dojdzie odrabianie lekcji i nauka, więc też za mocno nie można obciążać dziecka.

   Usuń
 8. fajne podpowiedzi, też jestem z poznania ale maluszek na niektóre rzeczy jeszcze za mały, zapisaliśmy się póki co na warsztaty sensoplastyki; chce żeby Antoś lepiej się rozwijał ruchowo i był bardziej otwarty i ciekawy świata, siostra była już na tych warsztatach i bardzo nam polecała. zerknijcie na ich FB Akademia Sensoryczna, tam więcej informacji kiedy następne warsztaty :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ciekawie brzmią te zajęcia :) Moja córeczka jest bardzo zwinna i ruchliwa. Wszędzie jej pełno, dlatego od września idzie do przedszkola, gdzie będzie miała dużo zajęć sportowych.

   Usuń
 9. zajęcia sportowe też brzmią kusząco, ale jak będziecie mieć okazję to własnie takie twórcze zajęcia również bardzo polecam, świetne uzupełnienie edukacji przez zabawę. Jeśli córeczka jest taka żywiołowa to na pewno i na sensoplastyce mogłaby się wykazać kreatywnie ;) pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Plastycznie też jest uzdolniona. Maluje wszystkim i po wszystkim. Ostatnio miałam mały problem usunąć pastele z luster ;). Pozdrawiam :)

   Usuń
 10. mój mały mądrala chodził na półkolonie w Koszalinie (zdolnedzieciaki.pl polecam!), robili różne eksperymenty dla początkujących naukowców, bardzo mu się podobało! teraz się zastanawiamy, czy nie wysłać go na kurs robotyki dla dzieciaków, skoro ma do tego smykałkę ;>

  OdpowiedzUsuń

Obsługiwane przez usługę Blogger.