Gadżet dla dzieci Słomkołaki

Ostatnio będąc na zakupach w moje ręce wpadł pewien gadżet dla dzieci, który nazywa się Słomkołaki. Sama nazwa kojarzy mi się z czymś do jedzenia. Jednak tak nie jest. Po prostu jest to słomka do picia. A co jest w niej niezwykłego i dlaczego tyle kosztuje?

epee


Słomkołaki to umieszczone na słomce pojazdy lub zwierzaki, które reagują na przepływający płyn i wydają wesołe dźwięki. My posiadamy owieczkę i córeczka pijąc wodę może śmiać się z beczenia owieczki. Dodatkowo  zabawkę ze słomki można zdjąć i bawić się nią dalej, gdyż z tyłu znajduje się przycisk i po jego wciśnięciu zabawka wydaje dźwięki. Owieczka zasilana jest trzema bateriami typu A76/LR44, które są dołączone do zestawu (znajdują się w naszej owieczce). Dlatego, gdy chcemy umyć słomkę lepiej zdjąć z niej zwierzątko.

epee

Jakie wady zauważyłam?

Owieczka na słomce jest dość ciężka i plastikowy kubeczek (z którego pije córeczka) z wodą i słomką w środku odstawiony na stół przez małą testerkę  przewracał się, a woda wylewała się z niego. Fajnie żeby do zestawu dołączony był też kubek i to taki, który nie przewróci się tak łatwo. Ale wtedy cen byłaby jeszcze wyższa.

To co dzieciakom sprawia radość (wesołe dźwięki podczas picia przez słomkę), niekoniecznie zadowoli rodziców. Na dłuższą metę, każda zabawka wydająca te same dźwięki non stop z czasem zacznie irytować nawet najbardziej spokojnego rodzica ;)

epee


Cena: 20 zł

Znacie Słomkołaki?

Gadżet dla dzieci Słomkołaki Gadżet dla dzieci Słomkołaki Reviewed by testowaniaczas on 07:19:00 Rating: 5

12 komentarzy:

 1. Czy słomka jest twarda? Nadaje się do nauki picie przez słomkę?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, słomka jest twarda. Słomka może być pomocna do nauki picia przez słomkę, ponieważ wydając dźwięk rodzic słyszy czy dziecko pije, ale przy mniejszych dzieciach trzeba nadzorować jej używanie. Moja córeczka nauczyła się pić za pomocą zwykłych słomek, później kupiliśmy jej bidon ze słomką, bardzo przydatny w czasie podróży jak i w domu

   Usuń
 2. Fajne :) Muszę się za takim gadżetem rozejrzeć dla Alana :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Mnie chyba po dłuższym czasie też irytował by dźwięk wydający się że słomki :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Sama bym taką słomkę chciała :D Codziennie piję rano ciepłą wodę z cytryną i w trosce o szkliwo - zawsze przez słomkę właśnie ;)
  Pozdrawiam. Miłego weekendu życzę :)

  OdpowiedzUsuń
 5. mega słodkie i rozczulające:)

  OdpowiedzUsuń
 6. Znamy, znamy... My mamy świnkę i traktor :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Gadżet jak najbardziej na plus! Choć podczas podróży gdy dziecko pije co chwilę ciesząc się wydawanym dźwiękiem bywa lekko irytujący :)

  OdpowiedzUsuń

Obsługiwane przez usługę Blogger.