Jak przygotowuje się chłodnik ogórkowy #WINIARY
Zawartość opakowania zalałam 300 ml wrzącej wody, dobrze wymieszałam i pozostawiłam do wystygnięcia. W międzyczasie pokroiłam świeży koperek i ogórka gruntowego w kosteczkę.
Ostudzoną zupę dodałam do 500 ml jogurtu naturalnego, wymieszałam i dodałam pokrojone warzywa. Całość wstawiłam do lodówki na ok. 1 godzinę.
Do chłodnika przygotowałam również młode ziemniaczki gotowane na parze oraz kotlety z mięsa mielonego przygotowane tak jak do hamburgerów. Pychotka!!!
Chłodnik ogórkowy WINIARY zawiera mniej czosnku niż chłodnik czosnkowo-ogórkowy i dzięki temu jest smaczniejszy, choć czosnku jest w nim i tak sporo. Nie zawiera on koperku w swoim składzie i trzeba dodać świeży. Do chłodnika można z powodzeniem dodać także rzodkiewkę i będzie on smakowity. Gdybym miała nazywać chłodniki to chłodnik ogórkowy nazwałabym czosnkowo-ogórkowy, a chłodnik czosnkowo-ogórkowy - tzatziki. Taka mała uwaga.
Jestem bardzo ciekawa jak smakuje chłodnik buraczkowy i który okaże się najsmaczniejszy.
Skład: suszone warzywa 26,3 % (czosnek, szpinak), cukier, sól, skrobia ziemniaczana, odtłuszczone mleko w proszku, koncentrat soku ogórka kwaszonego 3,5%, zioła (szczypiorek, liść pietruszki, koper 0,8%), maltodekstryna, pieprz czarny, kwas (kwas cytrynowy), aromaty, olej słonecznikowy.
Cena: ok. 2 zł za 40g
Chłodnik ogórkowy WINIARY - #AmbasadorkaWINIARY od #Rekomendujto
Reviewed by testowaniaczas
on
08:42:00
Rating:
Dzisiaj sięgnęłam po chłodnik czosnkowo-ogórkowy. Sięgnęłam po raz pierwszy i ostatni. Jak dla mnie niesmaczny, sztuczny i bardzo 'chemiczny'.
OdpowiedzUsuń