Jeszcze więcej kawy Tchibo Cafissimo, PIT-8C i bilet do Multikina

Poprzedni tydzień obfitował w paczki niespodzianki. Taką paczkę otrzymałam również od Rekomenduj.to i mam jeszcze więcej kawy Tchibo Cafissimo. Pamiętacie moją wygraną kawę w tej kampanii?
Było tam 200 kapsułek kawy, a miał być roczny zapas. Teraz otrzymałam 130 kapsułek. Także wygląda na to, że roczny zapas kapsułek Tchibo Cafissimo jest już u mnie. Kampania Tchibo Cafissimo już dawno dobiegła końca, jednak u mnie w domu trwa na okrągło.


W paczce znalazły się kawy:


Biorąc udział w kampanii Tchibo Cafissmo, otrzymałam PIT-8C od Rekomenduj.to. Wynikało z tego, że muszę rozliczyć się z Urzędem Skarbowym. Otrzymując ten dokument musiałabym rozliczyć się z US na deklaracji PIT-36, nie zaś na PIT-37 jak to robiłam wcześniej.

Teraz krótka informacja. PIT-8C nie jest zeznaniem podatkowym. Jest to formularz, gdzie wykazuje się przychody kapitałowe (dot. zbycia papierów wartościowych) oraz przychody z tak zwanych innych źródeł (kwoty wypłacone po śmierci członka otwartego funduszu emerytalnego, nagrody, dopłaty). Od tych dochodów nie zostały pobrane zaliczki na podatek dochodowy, a obowiązek odprowadzenia podatku do US należy do podatnika. Przychody te wykazane są na formularzu PIT-8C w części D. Jeżeli chcecie uniknąć kary, rozliczcie się koniecznie, gdy otrzymacie ten formularz z innych źródeł zarobkowania. Fiskus ma 5 lat na skontrolowanie podatnika.

Ostatnio otrzymałam informację, że otrzymam korektę PITu-8C i nie będę musiała uwzględniać tej kampanii w zeznaniu rocznym. Teraz czekam na dokumenty, by w końcu rozliczyć się z US.

W międzyczasie, w ramach tej kampanii, wybrałam sobie bilet do Multikina. Otrzymałam go w postaci kodu. Planowałam go wykorzystać jutro z racji wolnego dnia i zrobić coś tylko dla siebie. Jednak jak zwykle plany się skomplikowały i siedzę w domu z chorym dzieckiem, a drugie codziennie odwiedzam w szpitalu, dlatego ostatnio rzadziej tu bywam. Czy wiecie jak wykorzystać ten kod, by otrzymać bilet? Nie miałam czasu się tym zająć.


Miłego rozliczania Wam życzę, a ja idę pić pyszną kawę.

Jeszcze więcej kawy Tchibo Cafissimo, PIT-8C i bilet do Multikina Jeszcze więcej kawy Tchibo Cafissimo, PIT-8C i bilet do Multikina Reviewed by Testowania Czas on 07:40:00 Rating: 5

14 komentarzy:

 1. pysznej kawki!
  Ja powierzam rozliczenia mojej księgowej :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Wydaje mi się że to przy kasie dajesz ten kod a oni ci dają bilet, przynajmniej tak mi się wydaje :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję :) Kod już mam i chciałam zamówić bilet przez internet :) Może się dowiem jak to działa. Mam jeszcze trochę czasu.

   Usuń
 3. No ja się nie orientuje co do kodu, ale kawy chętnie bym się napiła!
  Piłam tą Balck&White i dobra jest, a jak z pozostałymi?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pozostałe kawki opisane są w innych postach. Wystarczy kliknąć na ich nazwy w tym poście :) Pozdrawiam.

   Usuń
 4. Kawy to ja nie piję, ale tym ciachem ze zdjęcia jestem szczerze zainteresowana! ;)
  Pozdrowionka cieplutkie :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Kocham kawę i naszła mnie przez to ochota ;) Tak wiec idę robić kawę ;)

  OdpowiedzUsuń
 6. Och te pity...
  Kusisz tymi ciastkami :) wyglądają tak pysznie :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Kochana widzę dużo ooooo oooo oooo kawy ;p haha taki zapas to bym miała na 3 lata ;p haha

  OdpowiedzUsuń
 8. Gratulacje, uwielbiam te kawy od Tchibo :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Tak, kawy przepyszne. Dla mnie najbardziej przypadła do gudtu India.

  OdpowiedzUsuń

Obsługiwane przez usługę Blogger.